Zážitková turistika – termíny na další období

Návrat do 70. let, aneb projížďka první soupravou metra Ečs z roku 1974 či soupravou 81-71.

Nové termíny na třetí čtvrtletí 2016 je možné rezervovat.

IMG_2027

Svezte se soupravou metra z roku 1974

DEPO HOSTIVAŘ TRAŤ „A“

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN: 16. ČERVENCE 2016

Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s Hospodářskou komorou hlavního města Prahy pro Vás připravili v pořadí již třetí nevšední zážitkový výlet do zákulisí pražského metra. Exkurze je pro vás nyní připravena i v prostorách depa Hostivař.

Zde Vás naši průvodci nejen detailně seznámí s provozem, zázemím a údržbou na tomto místě deponovaných a spravovaných modernizovaných souprav typu 81-71M. Navíc pro Vás máme připravenou unikátní exkurzi do haly tzv. „malého depa“, neboli depa vozového parku údržby tratí a tunelů pražského metra. Budete tak mít, dle provozních možností, unikátní příležitost si na vlastní oči prohlédnout lokomotivy nezávislé trakce, strojní podbíječku metra, tunelový vysavač, řadu motorových univerzálních vozíků, vyhlídkový vůz metra a mnoho dalšího. To vše se zajištěným odborným výkladem.

Program:

Cesta historickou soupravou typu 81-71 začne výjezdem z haly depa na traťové koleje linky A. Díky rozsvícenému tunelovému osvětlení a vlakovým rozhlasem reprodukovanému výkladu poznáte rozličná zákoutí této v současné době nejkratší tratě pražského metra. Seznámíte se s její historií, zapomenutými projekty uvažovaného rozvoje (příkladem budiž zamýšlená odbočka ze stanicí Strašnická směrem k Zahradnímu městu), zavítáte na obratové koleje stanice Dejvické. Na rozdíl od zážitkových jízd na tratích B a C, bude výklad zaměřen také i na architekturu stanic a technologický postup jejich výstavby.
Nedílnou samozřejmostí se již stala i možnost nahlédnout do kabiny strojvedoucích a obeznámit se s jejich prací.

Cena: 150,- Kč/osoba
Děti do 10 let zdarma (bez vstupenky) za doprovodu alespoň jednoho z rodičů (s platnou vstupenkou) za podmínky, že v případě naplnění vozu nemusí být zajištěno pro dítě místo k sezení.
Kapacita 90 osob

 

DEPO ZLIČÍN TRAŤ „B“

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN: 19. ZÁŘÍ 2016

Využijte další jedinečné příležitosti na neobyčejný zážitek! V rámci programu Zážitková turistika Vám nyní 2 x ročně poodkryjeme i zákulisí depa Zličín, odkud Vás z místních úrovňových lávek následně svezeme nedávno dokončenou a zprovozněnou historickou soupravou metra typu 81-71 za nevšedním poznáním zajímavých míst a zákoutí trati B.

Program:
Krom prohlídky slepého ramene tunelu zamýšlené odbočky trasy B za stanicí Stodůlky, krátkého zastavení v tubusu mostu nad Nepomuckým rybníkem, souprava také zavítá do obratiště stanice Smíchovské Nádraží. Ta bývala stanicí provozního ošetření souprav 81-71 a byly zde dříve tyto soupravy za provozu podrobovány nejnižšímu stupni revize. Dále jízda pokračuje prohlídkou tlakového uzávěru před stanicí Anděl (v úseku pod dnem Vltavy), zastavíme na okamžik i v uzavřené stanici Národní třída a provedeme obrat na obratové koleji stanice Florenc (tato obratová kolej pokračuje dále coby traťová spojka linky B s linkou C). Díky návštěvě obratiště stanice Smíchovské Nádraží i stanice Florenc, absolvujete kompletní jízdu na prvním provozním úseku I.B, jehož otevřením 2. listopadu 1985 byl odstartován provoz nově vzniklé trasy B.
Opravdovým unikátem celého programu je pak ukázka zličínské zkušební tratě metra, kam Vás souprava ještě zaveze při návratu zpět do domovského depa.
Během celé akce se Vám budou věnovat vynikající průvodci z řad odborných zaměstnanců Dopravního podniku. Tunely trasy B budou v celé délce exkurze během jízdy rozsvíceny a vše zajímavé si navíc můžete rovněž prohlédnout pohledem strojvedoucího metra.
Předpokládaná doba trvání celé prohlídky je 170 minut.

Čas: 10:00 a 14:00
Cena: 150,- Kč/osoba
Děti do 10 let zdarma (bez vstupenky) za doprovodu alespoň jednoho z rodičů (s platnou vstupenkou) za podmínky, že v případě naplnění vozu nemusí být zajištěno pro dítě místo k sezení.

Doprava na akci:
Sraz na akci je v 9.55 a v 13.55 hodin u hlavní vrátnice Depa Zličín. V případě pozdního příchodu není provozovatel povinen návštěvníka vpustit do areálu. Zážitek mu v tomto případě propadá. Areál se nachází v blízkosti autobusové zastávky Depo Zličín, adresa: Na Radosti 51, Praha 5.

Z důvodu horší dostupnosti jsme pro Vás vypravili speciální autobusovou linku:

Program od 10.00 hodin
Speciální autobusová linka odjíždí z autobusového nástupiště u stanice metra Depo Zličín v 9.45 hodin. vstupenka na akci platí též jako jízdenka pro tuto speciální jízdu.
Zpáteční linka bude vypravena v 12.45 hodin.
Parkování vozů v depu Zličín není zajištěno.

Program od 14.00 hodin
Speciální autobusová linka odjíždí z autobusového nástupiště u stanice metra Depo Zličín v 13.45 hodin. Voucher k akci platí jako jízdenka pro tuto speciální jízdu.
Zpáteční linka bude vypravena v 16.45 hodin.
Parkování vozů v depu Zličín není zajištěno.

DEPO KAČEROV TRAŤ „C“

NEJBLIŽŠÍ TERMÍN: 20. SRPNA 2016

Termín setkání je vždy pět minut před zahájením prohlídky (10:00 a 14:00 hodin) před hlavní bránou depa Kačerov, adresa: Sliačská 1, Praha 4. Zde budou návštěvníci seznámeni pracovníky jednotky Správa vozidel Metro s bezpečnostními pravidly v areálu Dopravního podniku. V následujících 45 minutách bude návštěvníkům odborným výkladem představeno depo metra Kačerov s prostorem k zodpovězení dotazů. Po hodině opustí souprava Ečs 38. kolej depa Kačerov, a vydá se na koleje tratě C. Během cesty, budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si kabinu strojvedoucího tohoto historického vlaku v běžném provozu i s praktickou ukázkou práce strojvedoucích, kteří budou vlak obsluhovat v dobových uniformách. Dále se seznámí s výhledem na rozsvícený tunel metra s kratičkou zastávkou v tubusu mostu přes nuselské údolí, navštíví se soupravou zázemí obratiště metra ve stanici Nádraží Holešovice a nahlédnou do mnoha dalších jinak nepřístupných míst provozu pražské podzemní dráhy. To vše s náležitým odborným výkladem stále přítomných pracovníků Dopravního podniku.
Po absolvování jednoho kola v relaci Kačerov – Nádraží Holešovice a zpět, absolvují cestující zážitkové jízdy „zátah“ se soupravou do jejího domovského depa Kačerov. Předpokládaná doba trvání celé prohlídky je 120 minut.
Čas: 10:00 a 14:00
Cena: 150,- Kč/osoba
Děti do 10 let zdarma (bez vstupenky) za doprovodu alespoň jednoho z rodičů (s platnou vstupenkou) za podmínky, že v případě naplnění vozu nemusí být zajištěno pro dítě místo k sezení.

Dopravní spojení:
autobusová doprava ze stanic metra linky C na autobusovou zastávku Depo Kačerov: ze stanice Kačerov: linka č. 170 směr Jižní Město ze stanice Roztyly: linka. 118 směr Dvorce ze stanice Budějovická linka. 118 směr Roztyly a linka č. 121 směr Sídliště Spořilov.

 Podmínky pro veškeré trasy:
V prostorách haly depa platí zákaz fotografování! Vlakový dispečer může v naléhavých případech zrušit jízdu soupravy Ečs nebo metra typu 81 – 71. Návštěvníkům bude nabídnut náhradní termín. V případě pozdního příchodu není provozovatel povinen návštěvníka vpustit do areálu. Zážitek mu v tomto případě propadl. Na místě setkání se vstupenky neprodávají, jejich zakoupení je možné pouze na www.prahatechnicka.cz .Bez platné vstupenky nebude návštěvníkům umožněn vstup do areálu.